Skip Navigation
 

Kevin Aiston

Kevin Aiston

Kevin Aiston

Prezenterzy

Kevin Aiston

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Kevin Aiston, najpopularniejszy Anglik w Polsce, showman, którego znamy m.in. z programu „Europa da się lubić”. Urodził się 25 maja 1969 roku w Londynie. W dzieciństwie chciał pracować dla NASA, marzył by zostać astronauta. W swoim rodzinnym kraju zdobył też wykształcenie, z zawodu jest chemikiem w dziedzinie szlachetnych metali. W Anglii pracował również dorywczo jako fotoreporter dla BBC London.

W 1991 roku przyjechał do Polski, z zamiarem zwiedzenia naszego kraju, znalazł tutaj jednak to czego od dawna szukał, ludzi myślących podobnie jak on. Choć z obywatelstwa nadal jest Anglikiem, na ramieniu wytatuowanego ma polskiego orla. Swoja działalność w Polsce zaczął jako nauczyciel, później wraz z przyjacielem otworzył biuro tłumaczeń The English Office.

Jego przygoda z mediami zaczęła się kiedy poszedł na casting do programu „Europa da się lubić”, który zdecydowanie dał mu i nadal daje największą popularność. Przez 3 lata pracował w Radiu RDC i Radiu Trójce gdzie miał swój codzienny program "Kevin Sam W Polsce", w którym w zabawny sposób uczył języka angielskiego. W telewizyjnej dwójce prowadził „Euroquiz” wraz z Maciejem Dowborem. Zagrał strażaka Sama w serialu „Na Dobre i Na Złe” i nauczycielem języka angielskiego Richard'a Peacock'a w serialu „ul. Codzienna 2m.3”. Nadal możemy go sporadycznie oglądać w „Pytanie na śniadanie”. W 2005r. wydał kalendarz do poduczenia się języka angielskiego, a właśnie teraz ukazał się jego podręcznik „Angielski z Kevinem”. Od 2003 występuje z własnym kabaretem.

Jego działalność została doceniona przez polskich widzów, kiedy wraz ze Steffenem Mollerem, zdobywając wspólnie 118 tysięcy głosów otrzymał Telekamerę 2004 w kategorii Rozrywka.

Ponieważ sam wychował się w domu dziecka teraz, kiedy tylko może, to pomaga dzieciom, i zawsze z wielką przyjemnością to robi. Ostatnio zadebiutował wśród takich gwiazd sceny muzycznej jak Lerek, Nowator czy Mandaryna, nagrywając kolędę na CD dla Caritas Polska na rzecz dzieci.

Prywatnie udało mu się spełnić u nas jedno z dziecięcych marzeń, został strażakiem - jest również Dowódca Sekcji Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej i Członkiem Zarządu Straży Pożarnej w Radzyminie. Wydał też podręcznik do języka angielskiego: „Angielski z Kevinem” i będąc wielkim miłośnikiem świata kulinarnego jest współautorem dwóch książek kucharskich – „Europa W Kuchni” i „Ugryźć Świat” (National Geographic). Ale to jeszcze nie koniec, Kevin nie tylko świetnie włada naszym językiem mówionym, on również miga po polsku i w tym roku wyda Słownik Polsko-Brytyjski Polskiego Języka Migowego. (Kevin też miga w języku polskim).

Jego kabaret:
Jako dobry showman i konferansjer, w 2005 r. Kevin Aiston postanowił założyć jednoosobowy kabaret. Od kilku lat jeździ po Europie i przedstawia swoje spostrzeżenia dotyczące Polski i Polaków, zjawisk, jakie tu zauważył i gaf, jakie popełniał, gdy przybył znad Tamizy. Ma niezwykły dar obserwacji i potrafi śmiać się z przywar ludzkich, wykazując także błędy i absurdy polskiej rzeczywistości, jak na przykład nieporozumienia w urzędach, istnienie izby wytrzeźwień, czy zadufanie polityków. Nie jest pozbawiony dystansu i potrafi przede wszystkim także śmiać się z samego siebie. Swoją postawą zmienia nasz wizerunek Anglika – flegmatycznego, sztywnego, bez poczucia humoru. Kevin potrafi się bawić, potrafi też bawić innych, nic więc dziwnego, że jest pełnym członkiem Partii Dobrego Humoru.

Telewizja:
· 2002 – 2008 – Europa Da Się Lubić (na stałe – 84 odcinków)
· 2005-2007 - Codzienna 2 m. 3 (4 odcinków gościnnie)
· 1999-2005 - Lokatorzy (gościnnie)
· 2006 – Euroquiz (Prowadzący programu)
· 1999-2007 - Święta wojna (3 odcinków – gościnnie)
· 1999-2007 - Na dobre i na złe (7 odcinków – gościnnie)
· 2009 – Londynczyków (gościnnie)
· 2009 – Nowa Europa z Michael’em Palin’em (Latający Cyrk Monty Python) BBC.
· Oczywiście Szymon Majewski Show; Mamy Cię (2 razy!); Kuba Wojewódzki; Ewa Drzyzga (5 razy aż!); Wojciech Jagielski; itp….
· Obecnie - 2009 – Ziarno (na stałe)
 
 
« powrót|drukuj