Skip Navigation
 

Magdalena Różczka

Aktorzy i aktorki

Magdalena Różczka

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Pochodzi z Nowej Soli, tam też uczęszczała do podstawówki i szkoły średniej. Jako nastolatka grała w amatorskim teatrze "Terminus A Quo". Jednak na studia postanowiła iść niedaleko do Zielonej Góry i tylko odległością tłumaczy swój wybór – informatykę. Nie wytrzymała tam jednak zbyt długo. Przeniosła się na socjologię. Studiowała zaocznie, a w tygodniu pracowała najpierw w sklepie kosmetyczno-chemicznym, potem w sądzie rejonowym w Zielonej Górze jako protokolantka. Jednak to wciąż nie było to co chciała robić w życiu.

Po dwóch latach postanowiła wszystko rzucić i zostać aktorką. Zdawała na Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie. Uczelnię ukończyła w 2004 roku. Przed kamerą zadebiutowała w 2001 roku epizodyczną rolą w "Klanie" (1997-2007). W tym samym roku zagrała jeszcze epizody w "Lokatorach" i "Rodzinie zastępczej". W 2002 roku trafiła do telenoweli "Samo życie", gdzie grała fizykoterapeutkę rehabilitującą Łukasza Dunina, a potem jego dziewczynę. Później pojawiła się jeszcze między innymi w "Bao Bab, czyli zielono mi" (2003), "Pornografii" (2003) i w "Niedosycie" (2004).

W 2004 roku rozpoczęły się zdjęcia do "Oficera" Macieja Dejczera. Magdalena Różczka otrzymała tam rolę nadkomisarz Aldony Ginko, dowódcy Specjalnej Grupy Pościgowej CBŚ. W końcu nie epizod, a jedna z kluczowych postaci serialu. Film bardzo się spodobał publiczności, a jego obsada zdobyła popularność.

W następnym roku powstał serial "Wiedźmy". Magdalena zagrała w nim rzeczową prawniczkę Dorotę, jedną z trzech głównych bohaterek pracujących w starej kamienicy na warszawskiej Pradze. Pozostałe dwie bohaterki kreowane były przez Katarzynę Figurę i Marię Seweryn.

Jeszcze w 2005 roku premierę miał również "Lekarz drzew" Janusza Zaorskiego. Główny bohater filmu z okien swojego domu dostrzega na plaży nagą kobietę. Zbiega i zabiera ją do domu. Dziewczyna po ocknięciu się jest w szoku. Potem zaczyna opowiadać o swoim życiu. Opowieści jest wiele, ale niektóre wykluczają się nawzajem. W rolach głównych wystąpili Magdalena Różczka i Tadeusz Szymków.

W 2006 roku Różczka pojawiła się w serialach "Wesela polskie" i "Oficerowie" (kontynuacja serialu "Oficer") oraz w thrillerze "Pod powierzchnią".

W kontynuacji kultowego "Misia" (1981) Stanisława Badrei – "Rysiu" (2007) wyreżyserowanym przez Stanisława Tyma zagrała dziennikarkę. - To bardzo malutka rola, ale jestem szczęśliwa i zaszczycona, że mogłam zagrać w "Rysiu". Dlaczego zagrałam? Po prostu kocham Stanisława Tyma! – wyznała aktorka.
 
 
« powrót|drukuj