Skip Navigation
 

Kaja Paschalska

Aktorzy i aktorki

Kaja Paschalska

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Kaja Paschalska (ur. 25 lutego 1986 w Warszawie) – aktorka telewizyjna (znana z roli Oli Lubicz w serialu Klan) oraz wokalistka popowa.

Jest absolwentką LO im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Jako wokalistka zadebiutowała w 2001 płytą Kaja Paschalska (ponad 23 tys. sprzedanych egzemplarzy). W pracach nad albumem pomagali jej m.in. Tony Catania, Mieczysław Felecki, Marek Czapelski i Krzysztof Antkowiak. Zostały nakręcone trzy teledyski:

Przyjaciel od zaraz, Tylko Ty, Dla Mamy. Piosenka Tylko Ty uzyskała największą sympatię słuchaczy i do dnia dzisiejszego grana jest przez polskie stacje radiowe. W 2003 ukazała się jej druga płyta – Kaja 2.

Współtworzyli go muzycy znani z grupy Seventeen.Paschalska została laureatką nagrody im. Anny Jantar w konkursie Debiuty Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2001 za wykonanie piosenki Przyjaciel od zaraz. Za wykonanie tej samej piosenki zdobyła Nagrodę Publiczności na Festiwalu Piosenki Zjednoczonej Europy – Zielona Góra 2001.

Kaja była nominowana w kategorii "Nowa Twarz Fonografii" plebiscytu Fryderyki 2001. W roku 2002 podczas Festiwalu w Opolu Kaja zaśpiewała utwór Wystarczy Uwierzyć i otrzymała Superjedynkę za najlepszy debiut roku poprzedzającego.

Wystąpiła gościnnie w serialach "Świat według Kiepskich" oraz "Bulionerzy". Jako 11-letnia dziewczynka zagrała w teatrze telewizji, w sztuce pt. "Bambuko".

Użyczyła także głosu Sabrinie – bohaterce gry przygodowej pt. Sabrina nastoletnia czarownica – magiczna czapka w 2002 roku.

W 2005 roku wspólnie z Patrycją Markowską i Anną Muchą wspierała akcję Antykoncepcja w modzie. Przy okazji mogliśmy ujrzeć Kaję w roli modelki, prezentującą ubrania znanych projektantów. W tym samym roku został wydany album "Ona i on – duety miłosne", na którym mogliśmy usłyszeć utwór Pogoda na szczęście (cover Seweryna Krajewskiego) w duecie z Tomaszem Stockingerem – aktorem znanym z "Klanu", gdzie gra ojca Kai-Oli.

W 2004 i 2006 roku miała sesje zdjęciowe w CKM-ie[2]. W 2006 roku wzięła udział w IV edycji Tańca z gwiazdami, zatańczyła z Piotrem Kiszką, który poprzednio tańczył z Joanną Jabłczyńską. Odpadła w 3 odcinku.
 
 
« powrót|drukuj