Skip Navigation
 

Maciej Miecznikowski

Wokaliści

Maciej Miecznikowski

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Maciej Miecznikowski (ur. 14 lipca 1969 roku w Donimierzu) - polski wokalista i muzyk.

Jest rodowitym Kaszubem, z wykształcenia śpiewakiem operowym – basem, ogólnie znanym jako „Leszcz”.

Karierę muzyczną rozpoczął w szkole muzycznej w Wejherowie. Za swój pierwszy sukces uważa nagrodę publiczności za „brawurowe” wykonanie „Gdybym ja była słoneczkiem na niebie” podczas kolonii w Kartuzach. Miał wtedy 10 lat i śpiewał sopranem. Od tamtego czasu nie przestawał śpiewać: w podstawówce - w chórach szkolnych i parafialnych występujących w całej Polsce i zagranicą, w czasach liceum – w zespołach punkowych, a podczas studiów na Akademii Muzycznej w Gdańsku – w duecie Rolnik Stons, nagrodzonym na większości polskich festiwali bluesowych.

Przez kilka lat występował też z kabaretem DKD, a przez rok był wokalistą Pudelsów.

Od 2000 roku jest frontmanem zespołu Leszcze. Zespół spotkał się z gorącym przyjęciem krytyki - za piosenkę „Ta dziewczyna” otrzymał w 2002 roku Nagrodę Dziennikarzy , a podczas 45 KFPP w Opolu Leszcze zdobyły Nagrodę Publiczności za piosenkę „Tak się bawi nasza klasa”. Inne przeboje zespołu to: „Kombinuj dziewczyno”, „Irena” i „Genowefa”.

Od października 2004 roku występował jako solista w kolejnych oratoriach składających się na „Tryptyk Świętokrzyski” Zbigniewa Książka i Piotra Rubika.

W 2007 roku brał udział w nagraniu oratorium Bartłomieja Gliniaka i Zbigniewa Książka „Siedem Pieśni Marii”. W 2007 roku wydał pierwszą solową płytę zatytułowaną „Czarodzieje” z repertuarem Agnieszki Osieckiej i Andrzeja Zielińskiego.

Ma na swoim koncie udział w wielu koncertach i programach telewizyjnych. W kilku z nich wystąpił w roli prowadzącego – „Śpiewanie na ekranie”, Karaoke – każdy śpiewać może”, „Dajmy im szkołę”.

Od marca 2008 roku prowadzi „Tak to leciało”, program muzyczny ciepło przyjęty przez widownię. Kocha muzykę klasyczną i jazz. Śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie.

W wolnych chwilach komponuje.
 
 
« powrót|drukuj