Skip Navigation
 

Jarosław Boberek

Aktorzy i aktorki

Jarosław Boberek

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy.

Występuje w Teatrze Studio oraz w Teatrze Praga w warszawskiej Fabryce Trzciny.

Widzowie telewizyjni znają go przede wszystkim z roli posterunkowego w serialu Rodzina zastępcza i Rodzina zastępcza plus.

Jest też jedną z czołowych postaci polskiego dubbingu. Jego najpopularniejszą i najbardziej popisową rolą jest Kaczor Donald (ma wyłączność na udzielanie głosu tej postaci w polskiej wersji językowej). Dubbingował także postać króla lemurów Juliana w filmie Madagaskar, jednocześnie nagrał utwór Wyginam śmiało ciało. Użyczył swojego głosu wielu postaciom z Cartoon Network, m.in. Edowi z Ed, Edd i Eddy, Czerwonemu z Krowy i Kurczaka.

Aktor jest równie dobrze znany polskim graczom komputerowym. Użyczył swojego głosu w kultowej grze przygodowej The Longest Journey: Najdłuższa podróż, gdzie wcielił się w postać Kruka; w 2006 r. powrócił do tej roli w kontynuacji Najdłuższej podróży zatytułowanej Dreamfall: The Longes Journey. Dubbingował także tytułową postać w grze Prince of Persia: Dwa Trony oraz wcielił się w detektywa Gustava McPhersona w przygodowej grze Still Life. Inne gry, w których użyczył swojego głosu, to m.in. Rayman 3, Gothic II, Gothic II: Noc Kruka, Gothic III, Warcraft III, Baldur's Gate II, Świątynia pierwotnego zła, Heroes of Might & Magic V, Colin McRae Rally 4, Age of Empires III, Age of Empires III: The WarChiefs, Wiedźmin, Assassin's Creed.

Jego głos można usłyszeć także w filmie animowanym dla dorosłych Inspektor Erektor, gdzie Boberek jest narratorem.
 
 
« powrót|drukuj