Skip Navigation
 

Justyna Sieńczyłło

Aktorzy i aktorki

Justyna Sieńczyłło

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Justyna Sieńczyłło (ur. 1969 w Białymstoku) – polska aktorka teatralna i telewizyjna.

Ukończyła III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. W 1992 r. została absolwentką warszawskiej PWST i aktorką Teatru Powszechnego w Warszawie. Zagrała w nim wiele ról, z których najważniejsze to: Hermia w "Śnie nocy letniej" (1991), Chris w "Tańcach w Ballybeg" (1993), za którą otrzymała nagrodę dla młodej aktorki na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu w 1994 r., Swoja w "Na szkle malowane" (1993); Goplana w "Balladynie" (1994); Aniela w "Ślubach panieńskich" (1995), nagrodzona na 20. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych; Maria w "Romansie"; Tutli-Putli w "Pannie Tutli-Putli" (1997); Anna Page w "Wesołych kumoszkach z Windsoru" (2000); Liza Drozdow w "Biesach" (2002) czy Ruth w "Panieńskim raju" (2005).

Jej talent wokalny doceniany przez realizatorów musicali w warszawskich teatrach muzycznych Syrena i Roma. Zagrała tam w "Piotrusiu Panie", "Crazy for you" oraz w "Pięknej Lucyndzie". Również w Teatrze Telewizji zagrała w kilku spektaklach muzycznych - "Słomkowy kapelusz", "Kram z piosenkami", "Boso ale w ostrogach".

Występuje też w filmach, serialach telewizyjnych (między innymi w Klanie) oraz w programach dla dzieci, m.in: Bajeczki Jedyneczki.

Żona aktora Emiliana Kamińskiego. Zamieszkała w Józefowie.
 
 
« powrót|drukuj