Skip Navigation
 

Jerzy Połomski

Wokaliści

Jerzy Połomski

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Jerzy Połomski, właściwie Jerzy Pająk (ur. 18 września 1933 w Radomiu) – polski piosenkarz, aktor.

Absolwent Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.

Zadebiutował w 1957 roku na deskach teatru Syrena. Popularny artysta polskiej estrady, wylansował wiele przebojów lat 60. i 70., m.in. Cała sala śpiewa, Woziwoda, Komu piosenkę?, Daj, Bo z dziewczynami. W jego repertuarze znajdują się także interpretacje przedwojennych przebojów.

Styl muzyczny Jerzego Połomskiego charakteryzuje się klasyczną emisją głosu, formą utworów, w których szczególne znaczenie ma linia melodyczna. Był jurorem na 44 Sopot Festival w 2007 roku.

W 2006 r., wraz z zespołem Big Cyc, nagrał nową wersję przeboju Bo z dziewczynami. W 2007 roku, po 20-letniej przerwie, nagrał premierową piosenkę Czas nas zmienia z muzyką Marcina Nierubca i słowami Jacka Cygana . Piosenka stała się powerplayem w Pierwszym Programie Polskiego Radia i spotkała się z ciepłym przyjęciem publiczności.

Rodzina Połomskiego wywodzi się z Tymienicy Nowej, niewielkiej wsi położonej 50 kilometrów na wschód od Radomia.
 
 
« powrót|drukuj