Skip Navigation
 

Bogusław Wołoszański

Prezenterzy

Bogusław Wołoszański

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Bogusław Wołoszański (ur. 22 marca 1950 w Piotrkowie Trybunalskim) - polski dziennikarz i popularyzator historii, autor wielu książek o tematyce historycznej. Pomysłodawca i autor programu telewizyjnego i radiowego "Sensacje XX wieku".

W 1967 rozpoczął studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W 1971 roku, po uzyskaniu stopnia magistra kontynuował naukę w podyplomowym, dwuletnim Instytucie Dziennikarstwa UW. Jednocześnie współpracował z telewizją przygotowując programy dla młodzieży. W maju 1973 roku rozpoczął pracę etatową w Telewizji Warszawa, był autorem programu "Sensacje XX wieku". Od 1976 był członkiem PZPR.

W 1985 wyjechał jako korespondent radia i telewizji do Londynu, gdzie pracował przez 3 lata. Po powrocie został mianowany szefem telewizyjnej publicystyki międzynarodowej.

Obok programów na temat aktualnych wydarzeń polityki międzynarodowej w dalszym ciągu przygotowywał programy z cyklu "Sensacje XX wieku".

W 1990 roku ukazała się pierwsza książka będąca zapisem telewizyjnych programów. W 1992 roku powrócił do Redakcji Edukacyjnej Telewizji, gdzie obok "Sensacji" przygotowywał nowy program "Encyklopedia II wojny światowej". W tym samym czasie pracował nad książkowym wydaniem "Encyklopedii II wojny światowej", które po 15 latach zbierania materiałów ukazało się na rynku księgarskim w maju 1997.

Jest autorem wielu audycji radiowych (m.in. „Sensacje XX wieku w Radiu Zet”).

W sierpniu 2005 roku odszedł z TVP.
 
 
« powrót|drukuj