Skip Navigation
 

Marcin Kydryński

Prezenterzy

Marcin Kydryński

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Marcin Kydryński (ur. 24 maja 1968 w Warszawie) - dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf.

Syn Lucjana Kydryńskiego i Haliny Kunickiej, mąż Anny Marii Jopek, ojciec Franciszka i Stanisława.

W latach 1989-2007 prowadził nocne audycje jazzowe w radiowej Trójce, w których bardzo często gościły nagrania Stinga, Pata Metheny'ego i Richarda Bony. W Programie III polskiego Radia prowadzi audycję Siesta. W latach 1995-1998 był dyrektorem artystycznym festiwalu Jazz Jamboree.

Od 2005 przez pewnien czas prowadził w TVP program Około północy, w którym prezentował muzykę jazzową. Tytuł tej audycji nawiązuje do pory nadawania (pierwszy odcinek ukazał się 1 października o 23:57) oraz do standardu 'Round Midnight napisanego przez Theloniousa Monka.

Fotografowania uczył się od Tomasza Tomaszewskiego. Z aparatem odwiedził Zanzibar, Etiopię, Kenię, Sudan i afrykańskie pustynie. Owocem tych podróży jest książka Chwila przed zmierzchem oraz album fotograficzny Pod słońce za który w 2000 otrzymał nagrodę Arkadego Fiedlera. Jest pierwszym polskim fotografem, który miał własny reportaż z międzynarodową okładką w National Geographic.

Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza).
 
 
« powrót|drukuj