Skip Navigation
 

Krzysztof Skiba

Satyrycy

Krzysztof Skiba

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Skiba to polski muzyk, autor tekstów, satyryk, publicysta, aktor, konferansjer.

Absolwent kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego (magisterium 1989 r. na temat Pomarańczowej Alternatywy). Współzałożyciel Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego. Współzałożyciel, autor tekstów i lider zespołu Big Cyc, znany także z telewizji (m.in. współprowadzący programu Lalamido).

Krzysztof Skiba znany jest też z kontrowersyjnych zachowań. W 1999 roku podczas koncertu w katowickim Spodku na znak protestu obnażył pośladki. Na widowni obecny był ówczesny premier Jerzy Buzek, który urażony tym opuścił koncert. Po zajściu Krzysztof Skiba tłumaczył swoje zachowanie na różne sposoby, zmieniając argumentację. Za to właśnie, a nie za samo obnażenie otrzymał anty wyróżnienie "Czarnego Machinera" od czasopisma "Machina".

Stały felietonista tygodnika "Wprost". W 2005 r. wydawnictwo "Zysk i s-ka" wydało zbiór opublikowanych tam felietonów pt. "Skibą w mur".
 
 
« powrót|drukuj