Skip Navigation
 

Rafał Cieszyński

Aktorzy i aktorki

Rafał Cieszyński

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Rafał Cieszyński (ur. 10 czerwca 1976 roku w Rypinie) - aktor filmowy, teatralny i telewizyjny.

Swoją naukę rozpoczął w Technikum Elektronicznym w Bydgoszczy. Po przeprowadzce do stolicy kontynuował i ukończył naukę w Technikum Elektronicznym im. Generała Józefa Bema w Warszawie.

W wieku osiemnastu lat był gospodarzem programu Młodzieżowe Studio Poetyckie (1994), a następnie prowadził Magazyn Młodzieżowy Raj dla TVP1, kanał tematyczny Tylko Muzyka i Muzyczna winda. Pod koniec 2000 roku zadebiutował na scenie Teatru Zwierciadło w Łodzi w spektaklu Jana Machulskiego Niebezpieczne zabawy.

W 2002 roku z wyróżnieniem ukończył Szkołę Filmową w Łodzi. Studiował aktorstwo również w słynnym Lee Strasberg Acting Studio w Los Angeles. Występował w teatrach warszawskich: Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza (2002-2006) i Komedia (2007).

Po debiutanckiej małej roli kinowej w adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jerzego Hoffmana Ogniem i mieczem (1999), zagrał zakochanego ucznia klasy maturalnej w filmie To my (2000) i pojawił się jako pan młody w Listy miłosne (2001). W 2001 roky pojawił się w teledysku Natalii Kukulskiej do piosenki Cicho ciepło.

W telenoweli TVP1 Klan (1997-98 i 2000) zagrał Marcina, kolegę Agnieszki i działacza ruchu ekologicznego, w sitcomie Polsat Świat według Kiepskich (2004) zagrał postać diabła, w operze mydlanej Polsat Pierwsza miłość (2004-2005) był wychowawcą w Domu Dziecka we Wrocławiu, prawnym opiekunem Mariusza Krzyżanowskiego i przyjacielem Pawła (Mikołaj Krawczyk), a w serialu Macieja Dejczera Oficer (2005) wystąpił w roli bezwzględnego człowieka przestępczego gangu.

Od 2007 roku jest mężem Alżbety Lenskiej. Ślub kościelny miał miejsce 28 sierpnia 2008 i odbył się w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu.

Występuje w trzeciej edycji programu "Gwiazdy Tańczą na Lodzie".
 
 
« powrót|drukuj