Skip Navigation
 

Michał Lesień

Aktorzy i aktorki

Michał Lesień

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Michał Lesień (ur. 24 grudnia 1974 we Wrocławiu), polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy; syn Zbigniewa.

W 1994 ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. W 1998 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. W 1997 debiutował na scenie tamtejszego Teatru Powszechnego.

Występował w teatrach: Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu (tytułowa rola w Kordianie Słowackiego), Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (Merkucjo w Romeo i Julii Szekspira). W latach 1999-2005 związał się z Teatrem Polskim w Warszawie, gdzie zagrał m.in. Piekielnego Piotrusia w Zielonej Gęsi Gałczyńskiego, Trinkulo w Burzy Szekspira i Demetriusza w Śnie nocy letniej Szekspira. W 2003 roku w MM Przebudzenie-Kompania Teatralna w Warszawie wystąpił w spektaklu "Poczekalnia" w reżyserii Macieja Kowalewskiego.

Na dużym ekranie zadebiutował rolą Różyłło w filmie Kroniki domowe (1997) z Grażyną Szapołowska oraz u boku Jana Englerta we wstrząsającym dramacie Radosława Piwowarskiego Ciemna strona Wenus (1997) jako podrywacz. Rok później wystąpił w roli nonszalanckiego, swobodnego i pełnego energii Irka w Nie ma zmiłuj.

Popularność na szklanym ekranie przyniosła mu postać Jacka Przypadka, beztroskiego absolwenta Studium Gastronomicznego i szefa kuchni, który mieszka z dwiema dziewczynami w sitcomie Lokatorzy (2000-2005).

We wrześniu 2005 wyjechał do Holandii na plan zdjęciowy fabularyzowanego serialu dokumentalnego Test case, który miał swoją premierę w lipcu 2006 na antenie Discovery Channel.

W życiu prywatnym związany z Andżeliką Piechowiak. Wystąpili razem w programie Rozmowy w toku.

2 marca 2008 wystąpił w VII edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką była Katarzyna Krupa, odpadli w 1 odcinku, zdobywając najmniej głosów widzów.
 
 
« powrót|drukuj