Skip Navigation
 

Michał Piróg

Eksperci

Michał Piróg

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Michał Piróg (ur. 28 maja 1979 w Kielcach) - tancerz, choreograf, prezenter i aktor.

Urodził się w Kielcach w rodzinie o korzeniach żydowskich.Absolwent III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Kielcach, uczęszczał do klasy o profilu humanistyczno-teatralnym.

Swoją przygodę z tańcem zapoczątkował w wieku 19 lat na scenie Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie w dniu 15 listopada 1998 roku zadebiutował w roli narkomana w spektaklu baletowym Być albo brać w reżyserii Piotra Galińskiego.

W roku 2000 zagrał w widowisku - pieśni Negro spirituals Dla Ciebie, Panie. Doświadczenie zdobywał w produkcjach telewizyjnych i teatralnych, m.in. w musicalu Chicago (2002) w Teatrze Komedia w Warszawie i musicalu Andrew Lloyda Webbera Koty (2004) w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. W marcu 2006 w polskim kanale MTV w duecie z Edytą Herbuś prowadził program W rytmie MTV, gdzie uczył układów choreograficznych widzów MTV wyłonionych w castingu.

Podczas realizacji przedstawienia Neila LaBute Gruba świnia (luty 2007) w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Huebnera był odpowiedzialny za ruch sceniczny. W 2007 roku pojawił się w teledysku zespołu IRA do piosenki pt. Trochę wolniej. Został jednym z trzech jurorów programu rozrywkowego TVN You Can Dance - Po prostu tańcz (jesień 2007). Uczy także tańca uczniów Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Olsztynie.

Nauczyciel na wielu prestiżowych warsztatach tanecznych i aktorskich organizowanych przez sceny teatrów muzycznych, teatrów tańca oraz szkół musicalowych.

Jako tancerz pracuje w technikach: jazz, modern jazz, afro jazz, taniec współczesny, funky jazz, Broadway jazz. Współpracował z teatrami w Polsce, Francji, Belgii i Szwajcarii.

W październiku 2007 roku ujawnił publicznie, że jest gejem.
 
 
« powrót|drukuj