Skip Navigation
 

Monika Richardson

Prezenterzy

Monika Richardson

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Monika Richardson znana także jako Monika Pietkiewicz (ur. 1972) – dziennikarka, od 2003 r. znana jako prowadząca talk-show telewizyjny Europa da się lubić.

Studiowała iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Potem w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego obroniła dyplom. Następnie przez dwa lata wykładała teorię filmu w języku angielskim. Jej drugi mąż, Szkot Jamie Malcolm, były pilot RAF, obecnie w liniach Virgin Atlantic; z nim, jak i z dwójką dzieci, Tomaszem Davidem Malcolmem i Zofią, Monika mieszka w Warszawie (wcześniej mieszkała w Anglii). Siostra cioteczna dziennikarza Piotra Kraśki.

Od 1995 roku jako dziennikarka w TVP2. Była autorką, współautorką, i prowadzącą: Kulty popkultury, teleturniej prawny Teleadwokat oraz programy o tematyce europejskiej: Europejczycy, Strefa otwarta Witaj, Europo i Europa da się lubić. Od października 2006 roku zasiadała w jury programu Supertalent w TVP2 wspólnie z Katarzyną Figurą, Bogusławem Kaczyńskim i Wojciechem Cejrowskim.

Była gospodynią Pytania na śniadanie w TVP2. Obecnie prowadzi serwisy kulturalne w TVP Info. Przez 2,5 roku (do maja 2008) pełniła funkcję redaktorki naczelnej czasopisma Zwierciadło. Od września 2008 r. prowadzi pogram pt. Orzeł czy reszta?
 
 
« powrót|drukuj