Skip Navigation
 

Olivier Janiak

Prezenterzy

Olivier Janiak

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Olivier Janiak (ur. 17 maja 1974 roku w Krotoszynie) - dziennikarz, prezenter telewizyjny i konferansjer.

Dorastał w Krotoszynie. W 1998 roku ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim.

Po studiach pracował w agencji reklamowej. Do telewizji TVN trafił po castingu na prowadzącego program Big Star Party. Od 2001 roku do dziś prowadzi kulturalno-towarzyski magazyn Co za tydzień?. Przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów z największymi gwiazdami światowego kina i muzyki m.in. z Bradem Pittem, Keanu Reevesem, Kevinem Spaceyem, Peterem O'Toole'em, Nicole Kidman, Robinem Williamsem, Elijah Woodem, Faithless, Massive Attack, Fatboy Slim, Kylie Minogue, Johnnym Deppem.

Realizował felietony na premierach filmowych: dwóch części filmu Matrix w Los Angeles, Troja w Nowym Jorku, Constantine w Paryżu, Superman. Powrót w Londynie, podczas wręczenia nagród muzycznych MTV w Rzymie (2004) i Lizbonie (2005). Współprowadził też takie programy jak Co za noc (według własnego pomysłu) i Dzień Dobry TVN razem z Magdą Mołek (nadal sporadycznie współpracuje z tą redakcją). Prowadził wakacyjny cykl programów Miss Polonia 2001 i 2003, w tym realizowane na żywo gale finałowe konkursu, a także odcinki programu Kierunek Sopot i jeden z koncertów Sopot Festival 2005 w Operze Leśnej w Sopocie. Jest pomysłodawcą i współprowadzącym programu Projekt plaża.

W 2005 roku wygrał I edycję programu Taniec z gwiazdami. Tańczył w parze z Kamilą Kajak.

W 2006 roku zajął się produkcją kalendarza na 2007 rok - "Dżentelmeni", którego nakład sprzedano w całości, a pieniądze zostały przeznaczone na zakup butów dzieciom z najuboższych rodzin (zakupiono ich ponad 2000). Do udziału w projekcie zachęcił: Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Chyrę, Marka Włodarczyka, Kamila Durczoka, Krzysztofa Kolbergera, Pawła Deląga, Szymona Majewskiego, Borysa Szyca, Kubę Wesołowskiego, Pawła Wilczaka, Piotra Adamczyka i Macieja Zakościelnego.

Od 2003 roku mąż modelki Karoliny Malinowskiej.
 
 
« powrót|drukuj