Skip Navigation
 

Artur Orzech

Prezenterzy

Artur Orzech

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Artur Orzech (ur. 22 lutego 1964 roku w Jeleniej Górze) - dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Warszawie, w klasie o profilu ogólnym z rozszerzonym językiem angielskim. W 1983 roku współzałożyciel zespołu rockowego Róże Europy, gdzie był gitarzystą i autorem muzyki na pierwszych dwóch płytach – Stańcie przed lustrami i Krew Marilyn Monroe.

Zafascynowany literaturą perską w 1984 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku iranistyki. Po roku nauki podjął pracę tłumacza. Po czwartym roku studiów, w latach 1987-88 przebywał na stypendium naukowo-badawczym na Uniwersytecie w Kabulu w Afganistanie. W 1989 roku ukończył z wyróżnieniem studia, został asystentem w katedrze iranistyki i turkologii UW. Miał zostać doktorem, gdy na drodze stanęła praca w mediach, najpierw radiu, później telewizji.

Podjął pracę w Radio Dla Ciebie, potem trafił do radiowej Jedynki, a w 2001 roku do Trójki. Pierwszy raz w Trójce pojawił się na początku lat 90. Prowadził audycję Orzech i reszta a od września 2007 prowadzi audycję Prywatna kolekcja. W latach 90. prowadził popularny program Muzyczna Jedynka emitowany w TVP1. Corocznie komentuje dla polskich widzów finałowe koncerty Konkursu Piosenki Eurowizji. Od stycznia 2008 współprowadzi poranny program Pytanie na śniadanie w telewizyjnej Dwójce. Wielokrotnie prowadził festiwal w Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu i Sopot Festival.

Od roku 2001 do 1 września 2007 pełnił funkcję prorektora ds. studenckich w niepublicznej Wyższej Szkole Promocji w Warszawie.

9 września 2006 roku poślubił Karolinę Kozłowską, z wykształcenia filozof.
 
 
« powrót|drukuj