Skip Navigation
 

Zenon Laskowik

Satyrycy

Zenon Laskowik

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Zenon Laskowik (ur. 26 marca 1945 w powiecie wołkowyskim, obecnie Białoruś) - artysta kabaretowy, twórca słynnego w okresie PRL kabaretu "Tey" w Poznaniu.

Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Helidora Święcickiego w Międzyrzeczu. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

W trakcie studiów stworzył kabaret "Klops", był również kierownikiem radiowęzła.

W 1970 roku razem z Krzysztofem Jaślarem założył kabaret "Tey". Przez wiele lat, w duecie najpierw z Januszem Rewińskim, a następnie Bohdanem Smoleniem, pomagał Polakom odreagować absurdy czasów PRL-u.

Na początku lat 90. wycofał się z życia estradowego i został listonoszem w Poznaniu.Nawet gdy pracował jako listonosz, nie opuszczało go poczucie humoru. Pod pokrywą skrzynki pocztowej w Samodzielnej Pracowni Inżynierii Rehabilitacyjnej i Biomechaniki IBIB PAN w Poznaniu, jeden z pracowników umieścił napis "Dzień dobry panie listonoszu nasz". Następnego dnia, listonosz Zenon Laskowik zostawił taką oto odpowiedź: "Pan z wami".

18 listopada 2003 roku powrócił na estradę. W tym dniu odbyła się premiera pierwszego spektaklu kabaretowego przygotowanego przez Platformę Artystyczną O.B.O.R.A. pt. "Niespodziewane powroty, czyli twórzmy klimacik". Powrót Laskowika na scenę kabaretową spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem poznańskiej (i nie tylko) publiczności. Drugi program przygotowany na scenie Platformy Artystycznej O.B.O.R.A. nosił tytuł "O'Pyra za 3 grosze plus VAT".

Zenon Laskowik użyczył również swojego głosu jednemu z bohaterów filmu animowanego "Mój brat niedźwiedź" (2003) - w polskiej wersji językowej (łoś Tuke).
 
 
« powrót|drukuj