Skip Navigation
 

Halina Młynkowa

Wokaliści

Halina Młynkowa

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Halina Młynkowa (czes. Halina Mlynková), obecnie Nowicka (ur. 1977 w Nawsiu na Śląsku Cieszyńskim) - piosenkarka pochodząca z Zaolzia, wokalistka zespołu Brathanki w latach 1999-2003.

Urodziła się w Nawsiu w części Śląska Cieszyńskiego, znajdującej się w granicach Czechosłowacji (obecnie Czechy), jako córka Władysława Młynka, polskiego działacza społecznego na Zaolziu, m.in. prezesa Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego i jego żony Anny.

Ukończyła liceum medyczne w Cieszynie, a następnie etnologię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Już w liceum występowała w Zespole Pieśni i Tańca "Olza". W latach 1995-1997 prowadziła Gorolski Święto, imprezę folkową organizowaną w Jabłonkowie. Wiosną 1999 roku została wokalistką zespołu Brathanki, zdobywając z nim sporą popularność rok później dzięki piosence Czerwone korale. Z Brathankami nagrała dwie płyty: Ano i Patataj.

Wiosną 2003 roku zdecydowała się odejść z zespołu. 9 sierpnia 2003 r. zawarła związek małżeński z aktorem Łukaszem Nowickim, synem aktora Jana Nowickiego. Z tego małżeństwa pochodzi syn Piotr Łukasz (ur. 23 stycznia 2004).

W 2003 roku nagrała piosenkę To były piękne dni z repertuaru Haliny Kunickiej, która znalazła się na płycie Ladies.

Wokalistka ciągle pracuje nad solowym albumem, którego data wydania była przekładana już kilkakrotnie. Artystka pragnie, by od teraz nazywano ją Haliną, nie Halinką, jak to miało miejsce do tej pory, gdyż rozpoczyna nowy etap w swoim życiu estradowym.

W 2007 występowała w VI edycji "Tańca z gwiazdami".
 
 
« powrót|drukuj