Skip Navigation
 

Wokaliści

Agnieszka Chylińska

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Agnieszka Chylińska (ur. 23 maja 1976 w Gdańsku) – polska wokalistka rockowa i felietonistka.

Agnieszka Chylińska posiada charakterystyczny, mocny, zachrypnięty głos. Po okresie współpracy z grupą O.N.A., od 2004 występowała z własnym zespołem – Chylińska. Zespół nagrał w 2004 roku płytę Winna, sprzedaną w ponad trzydziestotysięcznym nakładzie.

Już w szkole średniej Agnieszka Chylińska zaczęła odnosić pewne sukcesy muzyczne. 19 marca 1994 r. zdobyła III nagrodę na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim[potrzebne źródło]. Udział w tym konkursie okazał się ważny, dzięki niemu poznała swój pierwszy zespół – Second Face. Po wielu koncertach i prestiżowych wyróżnieniach pojawiły się pierwsze poważniejsze propozycje. Zbigniew Kraszewski zaproponował jej śpiewanie w TSA Evolution, na co się nie zgodziła. Po roku przyjęła jego zaproszenie do rozmów nt. śpiewania w zespole Skawalker (solowym projekcie Grzegorza Skawińskiego). Nazwę zespołu przemianowano na O.N.A., a w 1995 r. nagrali debiutancką płytę Modlishka. Wokalistka była wiele razy nagradzana i nominowana do najróżniejszych nagród jako najlepsza wokalistka i autorka tekstów. Były to Fryderyki, PlayBoxy, konkursy organizowane przez pisma muzyczne. W styczniu 2002 r. Agnieszka Chylińska została nagrodzona Paszportem Polityki za drapieżny głos, który jest najlepszym instrumentem zespołu O.N.A., za teksty piosenek i niebywałą energię na scenie. W 2003 r. zespół O.N.A. rozwiązał się z powodu "rozbieżności artystycznych". Wówczas Agnieszka Chylińska założyła własny zespół, sygnowany własnym nazwiskiem – Chylińska.19 marca 2004 grupa wydała swoja pierwszą płytę pt."Winna. 10 września 2007 w Warszawskim Teatrze Roma został nagrany koncert Unplugged zespołu Hey, gdzie Agnieszka wraz z Kasią Nosowską wykonała piosenkę PJ Harvey Angelene.

W październiku 2008 Agnieszka Chylińska była bohaterką programu W roli głównej emitowanego w TVN Style.

W chwili obecnej jest jurorem w programie TVN Mam Talent! i pracuje nad nowym albumem z duetem producenckim PLAN B - (Bartek Królik i Marek Piotrowski).
 
 
« powrót|drukuj