Skip Navigation
 

Dominika Ostałowska

Aktorzy i aktorki

Dominika Ostałowska

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Dominika Ostałowska (ur. 18 lutego 1971 r. w Warszawie) - aktorka. Ukończyła IV Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Warszawie. W 1994 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (obecnie Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza).

W latach 1994-2000 aktorka Teatru Ateneum, od 2000 występuje w Teatrze Powszechnym. Laureatka Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza - przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr" - za sezon 1998/1999, za rolę Marianny w „Opowieściach lasku wiedeńskiego” Odona von Horvatha w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie.

Najbardziej znane kreacje filmowe stworzyła w Łagodnej Mariusza Trelińskiego na podstawie dzieła Fiodora Dostojewskiego, Historiach miłosnych Jerzego Stuhra, Wojaczku Lecha Majewskiego oraz Daleko od okna Jana Jakuba Kolskiego, na podstawie opowiadania Hanny Krall.

Zagrała również kilkanaście ról w Teatrze Telewizji, m.in. w Niektórych gatunkach dziewic Domana Nowakowskiego, Dybuku Szymona Anskiego, Grzechach starości Macieja Wojtyszki oraz Tristanie i Izoldzie Ernesta Brylla.

Obecnie można ją oglądać w serialu M jak miłość, gdzie gra rolę Marty Mostowiak, żony Norberta, jeżdżącego na wózku inwalidzkim, oraz matki Łukasza i małej Ani. W 2008 roku do kin wejdzie komedia Projekt dziecko, w którym aktorka gra jedną z głównych ról, obok Z.Zamachowskiego, T.Karolaka i M.Koterskiego. Córka aktora Ryszarda Ostałowskiego i dziennikarki Ireny Ostałowskiej, partnerka aktora Huberta Zduniaka. Ma syna Huberta (ur. 18 marca 2002).
 
 
« powrót|drukuj