Skip Navigation
 

Paulina Holtz

Aktorzy i aktorki

Paulina Holtz

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Paulina Holtz (ur. 23 lutego 1977 roku w Warszawie) - aktorka teatralna i filmowa. Córka filmowca Witolda Holtza i aktorki Joanny Żółkowskiej, dzieciństwo spędziła w środowisku aktorskim. W wieku sześciu lat wzięła udział w przedstawieniu Teatru Telewizji Małżeństwo Marii P..

Jej pierwszym doświadczeniem scenicznym była rola Pazia w sztuce szekspiorwskiej Romeo i Julia (1990) w reżyserii Andrzeja Wajdy na scenie stołecznego Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera. Postanowiła zostać reżyserem, jednak nie udało jej się dostać do szkoły filmowej. Studiowała dziennikarstwo, etnologię i antropologię.

W 1997 roku wygrała casting do roli Agnieszki Lubicz, córki Krystyny (Agnieszka Kotulanka) i Pawła (Tomasz Stockinger) w telenoweli TVP1 Pawła Karpińskiego Klan, która przyniosła jej ogromną popularność.

Na egzamin do Akademii Teatralnej przygotowała monolog Diana Juliusza Słowackiego i fragmenty powieści Márqueza. Na dużym ekranie debiutowała w roli zakonnicy w dramacie psychologicznym Magdaleny Łazarkiewicz Na koniec świata (1999) u boku Justyny Steczkowskiej i Aleksandra Domogarow.

Następnie pojawiła się w komedii w serii "off-owej", Waldemara Dzikiego, promującej młodych, zdolnych reżyserów, scenarzystów i aktorów Przemysława Angermana Jak to się robi z dziewczynami (2002) w roli prostytutki Magdy, życiowego nieudacznika. Po ukończeniu Akademii Teatralnej w 2002 roku związała się na stałe z Teatrem Powszechnym.

Występowała także na deskach warszawskiego Teatru Scena Prezentacje (2004). W 2003 roku otrzymała nagrodę "Feliks Warszawski" w kategorii najlepszego aktora, który pracuje nie dłużej niż pięć lat od uzyskania absolutorium za rolę Jenny w spektaklu Kształt rzeczy. W 2004 wzięła udział w sesji zdjęciowej dla polskiej wersji Playboya. Aktorka związana jest z operatorem filmowym Michałem Nowakowskim. Ma córki Antoninę i Marcysię.
 
 
« powrót|drukuj