Skip Navigation
 

Magdalena Schejbal

Aktorzy i aktorki

Magdalena Schejbal

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Magdalena Schejbal (ur. 7 lutego 1980 we Wrocławiu) - aktorka filmowa. Absolwentka wrocławskiej filii PWST (2005).

12 lutego 2009 urodziła syna Ignacego. Córka znanych aktorów Jerzego Schejbala i Grażyny Krukówny. Choć dzięki rodzicom teatr poznała od kulis już jako dziecko, na początku wcale nie chciała zostać aktorką.

Jako nastolatka była zbuntowana – przed maturą uczyła się kolejno w trzech liceach. Od czwartej klasy szkoły podstawowej, Schejbal współpracowała przy programie Truskawkowe studio, gdzie występowała przez siedem lat. Przy serialu dla telewizji edukacyjnej Ja i moje życie współpracowała z Małgorzatą Potocką. Później zdecydowała się studiować socjologię, z której zrezygnowała na rzecz aktorstwa.

Rozpoczęła pracę w filmie od roli Jagody w Głośniej od bomb Przemysława Wojcieszka. Otrzymała nagrodę prezydenta Gdyni za debiut aktorski w filmie. Rok później w filmie Superprodukcja zagrała jedną z głównych ról, dziennikarkę Marysię Melską, koleżankę, którą zdesperowany Yanek Drzazga prosi o pomoc w napisaniu scenariusza do tytułowej superprodukcji. W trakcie studiów w szkole teatralnej we Wrocławiu – do której zdała po tym, jak zrezygnowała z socjologii – gościnnie pojawiła się w serialu Kasia i Tomek i zagrała epizod w Fali zbrodni.

Prawdziwą popularność zdobyła jako podkomisarz Basia Storosz z serialu Kryminalni. Dla Kryminalnych zrezygnowała z dyplomu w szkole teatralnej – mimo że była już na czwartym roku i właściwie kończyła studia. Magda ma z Basią Sorosz dużo wspólnego – obie świetnie strzelają.

Aktorka w liceum chodziła do szkoły sportowej i trenowała strzelanie z karabinku. Obie mają koty: Basia kocura Kodżaka, a Magda kotkę Zizu. Obie uwielbiają także kryminalne zagadki. Na deskach teatru zadebiutowała w 2003 r.

Wystąpiła w adaptacji powieści Doroty Masłowskiej Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną, którą wystawił Teatr Wybrzeże. W spektaklu była przy tym nie tylko aktorką, ale również asystentką reżysera.

21 stycznia 2006 w stołecznym Teatrze na Woli miała miejsce premiera sztuki Król Lear, w którym tytułową rolę odtwarza Daniel Olbrychski, a Magda gra córkę Leara, Kordelię.
 
 
« powrót|drukuj