Skip Navigation
 

Dorota Segda

Aktorzy i aktorki

Dorota Segda

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Dorota Segda (ur. 12 lutego 1966 w Krakowie) - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, pracownik dydaktyczny PWST im. Solskiego.

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie i II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

Od 1987 jest aktorką krakowskiego Starego Teatru. Występowała również w Teatrze Narodowym w Warszawie. Karierę teatralną rozpoczynała m. in. rolą Albertynki w Operetce Witolda Gombrowicza w reżyserii Tadeusza Bradeckiego w Starym Teatrze (1988). Grała także Salomeę w Śnie srebrnym Salomei Juliusza Słowackiego w reżyserii Jerzego Jarockiego w Starym Teatrze (1993), Małgorzatę w Fauście Johanna Wolfganga Goethego w reżyserii Jerzego Jarockiego w Starym Teatrze (1997) i Rachelę w Weselu Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego w Teatrze Narodowym (2000).

Posiada przewód kwalifikowany I stopnia. Dwukrotna laureatka Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza - przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr". Za sezon 1992/1993, za rolę Salomei w „Śnie srebrnym Salomei” Słowackiego w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Za sezon 1996/1997, za rolę Małgorzaty w „Fauście” Johanna Wolfganga Goethego w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Popularność zdobyła rolami filmowymi i telewizyjnymi, m. in. tytułową rolą w filmie Faustyna oraz w filmie Tato i serialu Na dobre i na złe. W RMF FM wraz z Robertem Konatowiczem powadziła program pod tytułem "Metamorfoza". Jest wnuczką Władysława Segdy- dwukrotnego brązowego medalisty olimpijskiego w szermierce.
 
 
« powrót|drukuj