Skip Navigation
 

Andrzej Strzelecki

Impreza golfowa

Impreza golfowa

Aktualności

Andrzej Strzelecki poprowadził imprezę golfową

W czerwcu 2009 aktor Andrzej Strzelecki poprowadził imprezę promocyjną na jednym z wrocławskich pół golfowych. Aktor wystąpił roli prowadzącego imprezę o tematyce golfowej - dyscyplinie, którą uprawia od ponad 14 lat.

Andrzej Strzelecki - aktor i reżyser, od 14 lat zapalony golfista.
"Swoją przygodę z golfem rozpocząłem w czasach, gdy w Polsce nie było jeszcze pól golfowych. Jestem samoukiem, więc nie gram zbyt elegancko i stylowo, ale dzięki stażowi bywam skuteczny. Do tego, by zacząć przygodę z golfem, nie potrzeba ani własnego sprzętu, ani członkostwa w klubie. Wystarczy przyjść na pole – tu zawsze znajdują się trenerzy i wypożyczalnia sprzętu. Warto zainwestować w profesjonalny trening, poświęcić parę godzin, uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć. Po krótkiej nauce grający zaczyna mieć wrażenie, że piłka zaczyna się go słuchać. I to jest pierwsza satysfakcja golfisty. Z tego bardzo często rodzi się prawdziwa pasja!

Na polu obowiązują pewne reguły. Golfiści sprzątają po sobie, grabiąc zadeptany piach czy układając wyrwaną darń trawy. Obowiązuje też etykieta w ubiorze. Ja na przykład gram w pumpach, ale zapewniam, że nie jest to konieczne. Na świecie są jednak pola, na które nie wejdzie się w dżinsach i T-shircie bez kołnierzyka. Mile widziane są koszulki polo i golfy lub półgolfy. Krótkie spodnie zawsze muszą przykrywać kolana. Najbardziej stosowna jest więc tzw. sportowa elegancja."
 
 
« powrót|drukuj