Skip Navigation
 

Łukasz Płoszajski

Aktorzy i aktorki

Łukasz Płoszajski

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Łukasz Płoszajski (ur. 27 kwietnia 1978 roku w Łodzi) – aktor telewizyjny i teatralny.

Debiutował w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu w 2003 roku rolą Złotego w spektaklu Podróż do wnętrza pokoju. Po ukończeniu Wydziału Aktorskiego na PWSFTviT w Łodzi wystąpił na scenie tego teatru jako Bill w przedstawieniu Wieczór kawalerski. Swoją przygodę na szklanym ekranie rozpoczął od udziału w programie Michała Fajbusiewicza Magazyn Kryminalny 997, gdzie wcielał się w różnorodne role. W 2004 roku przyjął rolę cynicznego Artura "Arturo" Kulczyckiego, syna znanego przedsiębiorcy i hazardzistki w operze mydlanej TV-Polsat Pierwsza miłość. Pojawił się gościnnie na srebrnym ekranie w serialach – TV-Polsat Fala zbrodni (2004), TVN Kryminalni, TVP2 Biuro kryminalne oraz sitcomie Polsat Świat według Kiepskich (2005). W 2006 roku wystąpił w Teatrze Komedia we Wrocławiu w spektaklu Raya Cooneya Rodzina Kerwoodów w reżyserii Wojciecha Ziemiańskiego jako Tom Kerwood.

22 maja 2008 roku, w Bielawie, koło Dzierżoniowa, na Dolnym Śląsku, wziął ślub ze swoją wieloletnią partnerką Emilią Oleksiak.

Poprowadził Miss Polski Nastolatek 2007 wraz z Agnieszką Popielewicz. Wziął udział w teledysku piosenkarki Kasi Novy Did you ever know

Wiosną 2007 roku wystąpił w I edycji programu Jak Oni śpiewają?
 
 
« powrót|drukuj