Skip Navigation
 

Edyta Wojtczak

Prezenterzy

Edyta Wojtczak

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Edyta Wojtczak (ur. 28 stycznia 1936 w Grójcu) - spikerka Telewizji Polskiej od roku 1957 do 12 grudnia 1996, później współtworzyła poranne pasmo w rozpoczynającej swoją działalność telewizji TVN (własny program "Między kuchnią a salonem").

Przez wiele lat zapowiadała programy w obu antenach TVP, a po ich osobowym zróżnicowaniu w latach 80. pracowała w TVP 1. Oprócz pracy spikerskiej prowadziła i współprowadziła liczne programy (m.in. występowała w popularnym w latach 60. programie rozrywkowym Wielokropek oraz prezentowała niektóre wydania widowiska rozrywkowego Dobry wieczór, tu Łódź) a także prowadziła konferansjerkę na festiwalach w Opolu.

Na początku lat 80. po zmianie zespołu i programu Studia 2 została jedną z gospodyń tego bloku. Przez wiele lat z rzędu zapowiadała programy w wieczór sylwestrowy i wraz z Janem Suzinem wielokrotnie składała widzom życzenia noworoczne.

Od początku swojej pracy na antenie cieszyła się wyjątkową sympatią widzów i przez wiele lat była niemal symbolem (twarzą, ikoną) Telewizji Polskiej.
 
 
« powrót|drukuj