Skip Navigation
 

Edward Lutczyn

Eksperci

Edward Lutczyn

Organizujemy przedsięwzięcia, w których mogą uczestniczyć gwiazdy. Współpracujemy z najlepszymi gwiazdami show-biznesu: aktorami, prezenterami, dziennikarzami.

Edward Lutczyn (ur. 8 czerwca 1947 w Heppenheim pod Frankfurtem) – artysta plastyk o rozpoznawalnej kresce. Znany z rysunków satyrycznych, karykatur i ilustracji oraz plakatów, zarówno skierowanych do najmłodszych, jak i do dorosłych.

W 1955 został nagrodzony w konkursie rysunkowym organizowanym przez Płomyczek. Debiutował w 1971 ilustracjami w Szpilkach. W tym samym roku pojawił się w dwutygodniku "Student" i Echu Krakowa. Współpracował z wieloma magazynami, m.in. Gazeta Wyborcza, Playboy, Przekrój, Reader's Digest, Świerszczyk, Wiedza i Życie.

Rysował również w programie TV "Butik".

Zajmuje się także m.in. projektowaniem plakatów, pocztówek, okładek płyt. Zilustrował przeszło 130 książek, jego prace były wystawiane wielokrotnie w Polsce i za granicami kraju. Wielokrotny laureat złotej, srebrnej i brązowej szpilki.

Ma córkę Karolinę Lutczyn (aktorkę, tancerkę, piosenkarkę, aktualnie występuje ona w serialu Detektywi) i syna Jakuba (6 lat).

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Członek Partii Dobrego Humoru.
 
 
« powrót|drukuj